Ruszają wycieczki na poletka pokazowe! Na obejmujących swym obszarem 11 ha poletkach doświadczalnych firmy Agrolok trwa uprawa kilkuset odmian wielu gatunków roślin uprawnych. Przeprowadzane są m.in. testy metod fungicydowych, herbicydowych, czy nawozowych. Wszystko po to, by dostarczyć rolnikom pewne, sprawdzone i gotowe rozwiązania. Z efektami prac można zapoznać się osobiście. 16 maja rusza kolejna edycja wycieczek na poletka pokazowe!


Położone w Golubiu-Dobrzyniu poletka doświadczalne firmy Agrolok już od ośmiu lat tworzone są z myślą o rolnikach z całego kraju. Choć przebieg prac można śledzić w internecie na prowadzonych przez firmę kontach społecznościowych, nic nie zastąpi wizyty na żywo. Dlatego też, z myślą o rolnikach chcących osobiście zapoznać się z efektami doświadczeń, przygotowano kolejną edycję „Poletek pokazowych”. Od 16 maja do 8 lipca, przez 5 dni w tygodniu, rolnicy z całego kraju będą mieli doskonałą okazję do wymiany doświadczeń, rozmów ze specjalistami i ekspertami, uzyskania odpowiedzi na nurtujące pytania agrotechniczne czy te dotyczące poszczególnych rozwiązań.

W tym roku organizatorzy spotkań na poletkach skupią się na pięciu obszarach tematycznych:

1) Wszystko zaczyna się od gleby;

2) Piąta tona rzepaku z hektara — gdzie tkwią rezerwy?

3) Jak poprowadzić uprawę pszenicy wysianej po kukurydzy?

4) Różne aspekty odchwaszczania zbóż ozimych;

5) Nowości odmianowe.

Gościom zapewnione zostaną przejazdy autokarowe w obie strony. Rolnicy będą mogli liczyć także na solidną dawkę eksperckiej wiedzy oraz smakowity posiłek w restauracji.

Zainteresowane osoby, które chcą wziąć udział w tegorocznej edycji „Poletek pokazowych”, wciąż mają szansę dołączyć do tego grona. Zapisy na wyjazdy prowadzone są przez opiekunów handlowych.